פתיחת סתימות במקלחת

המקלחת שלנו צוברת את כל הלכלוך שלנו הנצבר במהלך היום, לאחריה אנחנו מרגישים נקיים ורעננים, אך הלכלוך שנושר מגופנו, שערות הגוף או כל מיני גורמים נוספים נשארים במקלחת, כאשר הם מצטברים במקום מסויים באחד הצינורות של הביוב, נוצרת סתימה, לא נעים, גם לא כל כך נורא, זה מה שצריך לעשות.

הסיבות לסתימה במקלחת

המקלחת היא המקום אליו כולנו מגיעים בסופו של יום מלא פעילות, כל אחד לפי אורחות חייו. אולם אין זה משנה איפה היינו, כל אחד נושא איתו לכלוך מסויים, אצל אחד יש שאריות של אפר או בוץ מיום העבודה, האחרת סובלת מנשירת שיער והילד בדיוק חזר מחוף הים עם חול בכל מקום. כל אלו בהצטברות איטית יוצרים בסופו של דבר סתימה שיש לטפל בה.

פעולות למניעת סתימה באמבטיה 

המקלחת שלנו בנויה כך שהפתח בו יורדים המים אל הביוב הוא למעשה חור ניקוז שהכל מגיע אליו, המקום הזה חייב להיות נקי ככל האפשר ממה שהוא לא מים או סבון. לכן יש מספר פעולות שכדאי לבצע באופן שוטף

  • רשת – הקפידו שמעל פתח ירידת המים יש רשת המונעת מהלכלוך לחדור אל הצנרת.
  • ניקיון – אחת ליומיים שלשה הקפידו בסוף המקלחת לנקות את הרשת מלכלוך ולהעביר אותו אל הפח.
  • טיפול מונע – ישנם חומרים כימיים חלשים יחסית ששימוש בהם אחת למספר שבועות ישמור על הצנרת נקיה וישחרר אזורים שמתחילה בהם סתימה.

מה עושים שיש סתימה

על מנת לפתוח את הסתימה שנוצרה אצלכם במקלחת או באמבטיה יש מספר פעולות פשוטות יחסית שאפשר לעשות רגע לפני שמזמינים איש מקצוע.

  • ערנות – סתימה ברוב מכריע של המקרים לא מתרחשת בבת אחת. יש לכך תהליך לרוב של כמה ימים, לכן שימו לב הטם המים יורדים בצורה רגילה, אם הם מאיטים, או אז הסתימה בדרך, אבל אפשר לטפל בה עוד קודם.
  • פומפה – המכשיר הפשוט הזה שחשוב שיהיה בכל בית, הוא נוח לתפעול, הוא ברוב המקרים יעיל וברוב מכריע של המקרים יפתור את הבעיה.
  • ספירלה ידנית / חשמלית – הספירלה למעשה היא מכשיר אשר פועל כמו מקדחה באמצעות סיבוב של ראש הספירלה כנגד מקור הסתמה, לרוב הספירלה תצליח חדור את המקור ולשמור על זרימת המים. יש ספירלות ידניות ויש כאלו חשמליות. התחילו עם הידנית, אם היא לא עובדת עברו לחשמלית החזקה יותר, רק הקפידו בה בזהירות עם המים.
  • חומרים לפתיחת סתימות – ישנם חומרים מיוחדים המיועדים לפתיחת סתימות, יש לפעול על פי ההוראות ולשפוך אותם באזור הסתימה, החומר אמור להמיס את המקור של הסתימה ולשחרר אותה.

שאיבה מקצועית

אם כל הפתרונות שהוצגו עד כה לא הצליחו לסייע, כנראה שאין מנוס מקריאה לאיש מקצוע. אינסטלטור שיבוא יכול לפעול באחת הדרכים שהוצגו עד כה, או בשיטות שיש לו כאיש מקצוע. הדרך המקובלת היא להזמין משאית ביובית אשר מגיעה אל פתח הביוב מן הצד השני ובעזרת שאיבה עוצמתית של צינור הביוב ולאחר מכן שטיפה שלו, משתחררת הסתימה.

מאמרים נוספים

אינסטלטור באשקלון 24 שעות

אינסטלטור באשקלון 24 שעות

אם חיפשת אינסטלטור באשקלון 24 שעות ביממה – הגעת למקום הנכון! אלוף האינסטלציה מעניק שירותי אינסטלציה ללקוחות פרטיים ומוסדיים בכל שעות היממה. לא משנה אם

Read More