פתיחת סתימות באסלה

האסלה הביתית שלנו היא מקום חשוב, כולנו משתמשים בו וחשוב שהוא יהיה מוכן לשימוש תמיד. אבל מה קורה שלפעמים יש בעיה. אם נרצה בכך ובין אם לאו האסלה שלנו עלולה להיסתם ואז עלול להיווצר מצב בעייתי.

ראשית לא ניתן להשתמש בתא השירותים, שנית הריח מאד בעייתי ולא נעים.

מה ניתן לעשות? יש כמה פעולות שכל אחד יכול לעשות אם זה לא עובד, תמיד אפשר לקרא לאיש מקצוע.

שיטות לפתיחת סתימה באסלה 

פתיחת אסלה יכולה להיות קלה מאד וברוב המקרים הבעיה היא קטנה וניתנת לפתרון בקלות, לכן הנה מספר שיטות לפתיחת הסתימה באסלה מהקל אל הכבד, התחילו בראשונה, אם לא יצליח עברו לשלב הבא.

פומפה לאסלה

הפומפה היא מכשיר בייתי המיועד לפתיחת סתימות, אולם כפי שאתם בטח שמתם לב לאסלה צורה מעט שונה מכיור, לכן על מנת שהפומפה תהיה יעילה, רצוי לקנות פומפה לאסלה. כאשר יש לכם אותה בצעו הניחו את ראש הפומפה באזור הניקוז של האסלה, לחצו עליה 4-5 פעמים ליצירת ואקום ושחררו. בשלב זה הגורם שנתקע אמור להשתחרר ולפתוח את הסתימה. אם לא נפתחה זה הזמן לשלב הבא.

קפיץ לאסלה

אם הפומפה לא עמדה במשימה, עיברו אל הקפיץ לאסלה, היתרון שלו שהוא דק יותר וארוך יותר. הוא מצליח ברוב המקרים לחדור את מקור הסתימה ובך למעשה לשחרר את המים שיוכלו לזרום ויחד איתם הם שוטפים גם את הגורם לסתימה.

ספירלה חשמלית

אם הקפיץ לא עשה את עבודתו, למתקדמים אפשר להציע ספירלה חשמלית. מדובר על מכשיר ספירלי שבהפעלה מכנית שלו הוא מסתובב ולמעש הקודח את דרכו דרך הסתימה ומפורר אותה. שימו לב שהשימוש בספירלה עלול להיות מעט מלכלכך.

חומרים כימיים 

בשוק יש לא מעט חומרים כימיים לפתיחת סתימות. אפשר בהחלט להיעזר בהם, אך מומלץ רק אם האפשרויות האחרות נכשלו. חשוב לזכור שחומרים אלו מסוכנים לנשימה ובטח למגע עם העור. פעלו על פי ההוראות ורוקנו את החומר אל האסלה, החומר הפעיל אמור להמיס את הסתימה ולפתוח אותה. 

אינסטלטור

אם כל אלו לא עזרו, או אם החלטתם מראש שאתם לא מסוגלים להתמודד עם המצב. הפתרון הפשוט וזה שככל הנראה גם יביא לפתרון מהיר ויעיל של הבעיה. חשוב לזכור שהאינסטלטור איננו קוסם, הוא ככל הנראה יבצע את אותן הפעולות, אם כי במקצועיות וביעילות רבה יותר. וכמובן בתשלום כמקובל.

ממה צריך להיזהר 

האסלה שלנו כפי שלכולם ברור איננה המקום הסטרילי ביותר בבית, בטח שמתרחשת בה סתימה, לכן יש כמה כללים שחשוב להקפיד עליהם:

  • ציוד מגן – זה אולי נשמע קצת מצחיק, אבל בעת טיפול בסתימה באסלה מומלץ לעבוד עם בגדים ארוכים, לחבוש מסיכה על הפנים וכפפות על הידיים, להימנע ממגע ישיר  עם המים.
  • ניקיון – הקפידו על שטיפת ידיים במהלך העבודה ובוודאי לאחריה.
  • ניקיון האזור – באופן טבעי בתהליך העבודה, תא השירותים יתלכלך, נקו אותו בחומרי חיטוי בסיום העבודה.

מאמרים נוספים

אינסטלטור באשקלון 24 שעות

אינסטלטור באשקלון 24 שעות

אם חיפשת אינסטלטור באשקלון 24 שעות ביממה – הגעת למקום הנכון! אלוף האינסטלציה מעניק שירותי אינסטלציה ללקוחות פרטיים ומוסדיים בכל שעות היממה. לא משנה אם

Read More