גילוי נזילה סמויה

אם אתם זקוקים לשירות של גילוי נזילה סמויה, כדאי לכם לפנות לאיש מקצוע רציני שעוסק בזה זמן רב

גילוי נזילה סמויה זו עבודה מורכבת שדורשת מקצועיות וניסיון רב. לפעמים קשה אפילו להבין שיש נזילה בצנרת, ועוד יותר קשה להבין איפה בדיוק היא נמצאת.

לפעמים, הראשונים שמזהים את הנזילה בצנרת שלנו הם השכנים מלמטה, שמגלים כתם של רטיבות על התקרה או על הקירות. חוקי הפיזיקה מלמדים אותנו שבדרך כלל נזילת מים תגיע ממקום גבוה יותר, כלומר שאם לשכנים מלמטה יש רטיבות בתקרה, הנזילה תגיע מהצנרת שלנו.

יחד עם זאת, תנועת מים עלולה לפעמים להפתיע, ולכן לא תמיד ברור איפה המיקום המדויק של הנזילה, ומה המקור שלה.

מהי נזילה סמויה?

נזילה סמויה היא נזילת מים בצנרת שנמצאת בתוך הקירות, ולכן קשה לזהות ולאתר אותה. אחרי הכל, אם הברז במטבח שלנו מטפטף, יהיה לנו קל לזהות את הנזילה הזאת. אבל אם הנזילה מתרחשת בצינור שנמצא בתוך הקיר, ומוביל מים לברז – את זה יהיה לנו יותר קשה לזהות.

גילוי נזילה סמויה – איך עושים את זה נכון?

לפני שאכנס לשאלה איך אנשי מקצוע כמוני מבצעים גילוי נזילה סמויה, אני רוצה לתת לכם כמה טיפים שיעזרו לכם לזהות אם בכלל יש לכם נזילה בצנרת.

הדרך הבסיסית לגלות אם בכלל יש נזילת מים היא על ידי סגירה של כל הברזים בבית, ובדיקה של שעון המים (מד מים). אם כל הברזים סגורים ושעון המים ממשיך להסתובב – הרי שיש לכם נזילה סמויה.

חשוב לדעת שלפעמים ישנן נזילות איטיות, מעין טפטוף קל ואיטי בצנרת שמותקנת בתוך הקירות, ולכן יהיה קשה לראות באופן מיידי את תנועת מד המים. לכן, כדאי לעשות את הבדיקה הזאת במשך זמן ממושך.

לצורך העניין, כאשר אתם הולכים לישון בלילה, סגרו את כל הברזים בבית וצלמו את מד המים. אם בבוקר קמתם ואתם רואים ששעון המים מראה נתונים גבוהים יותר – יש לכם נזילה. חשוב לוודא שאף אחד לא קם בבית ופתח ברז או הוריד את המים באסלה.

בדיקה טובה יותר תהיה כאשר אתם יוצאים לחופשה, שבמהלכה אין אף אחד בבית. צלמו את מד המים לפני היציאה, והשוו את הנתונים שעולים בשעון המים לאחר חזרתכם. אם אתם רואים נתונים שונים, הרי שיש לכם נזילה סמויה.

גילוי נזילה סמויה על ידי איש מקצוע

תחום האינסטלציה בכלל, והתחום של גילוי נזילה סמויה בפרט, התקדם מאוד בשנים האחרונות. אם בעבר היינו צריכים לשבור קירות רק כדי לחפש את מקור הנזילה, ובעצם לשחק מחבואים עם הנזילה, הרי שכיום אנחנו עושים שימוש בציוד מתקדם ומקצועי.

אחד הכלים היעילים ביותר לגילוי נזילה סמויה הוא המצלמה התרמית. מדובר במצלמה מתקדמת ומשוכללת, שמזהה שינויי טמפרטורה. בעזרת המצלמה הזאת אנחנו מזהים את תנועת המים בתוך הקיר. כאשר הצינורות אטומים ואין נזילה – נראה במצלמה קו ישר שמסמל את המים נעים בתוך הצינור.

גילוי נזילה סמויה יוצג על ידי כתם לא מסודר ולא ברור, שהמשמעות שלו היא מים שיצאו מהצינור והתפזרו בקירות, ברצפה או בתקרה.

מאז שהמצלמות האלה נכנסו לשימוש, גילוי נזילה סמויה נעשה בצורה קלה ונוחה הרבה יותר, שחוסכת לכם הרבה כאבי ראש, בלאגן ולכלוך.

מאמרים נוספים

אינסטלטור באשקלון 24 שעות

אינסטלטור באשקלון 24 שעות

אם חיפשת אינסטלטור באשקלון 24 שעות ביממה – הגעת למקום הנכון! אלוף האינסטלציה מעניק שירותי אינסטלציה ללקוחות פרטיים ומוסדיים בכל שעות היממה. לא משנה אם

Read More